Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stalo se r. 2008

* 8.12. Náš nezmar Karolína se stala po Miss Lentilce a Miss Hašlerce a já nevím co ještě další miss a to krnovská Miss Regina 2008.

* 29.11. Kája s Irrem a Renča s Falcem se zúčastnili závodu dle ZVV1 v Hlučíně. Závodilo se podle ZVV1, ZVV2 a IPO3. V kategorii ZVV1  bylo 14 závodníků a Chomýžníci opět zabodovali a měli svého člena na "bedně". Renča s Falcem byla třetí a Kája s Irrem devátý.

* 19.10. Renča s Falcem v Oticích konečně složili svou první zkoušku se stopou - ZM


Fotky z obou dnů zkoušek najdete na http://jozef11.rajce.net

* 18.10. Drahoš s Viki se neúspěšně pokusili v Oticích složit zkoušku SchH1

* 11.10. Gabka s Jagou a Renča s Falcem se za psychické podpory Zoly a Káji Sedláčka vydali bojovat o Pohár Mariánských hor. Falco v kategorii ZVV1 a Jaga v IPO3. Renča s Falcem ve své kategorii vyhráli a Gabča s Jagou obsadila čtvrté místo.
Postřehy: měli tam nebezpečné kaštany, ale výborné steaky...

****************************************************************
Dne 11.10.2008 se dobrovolně rozhodl náš člen Jarda Kadlec opustit řady svobodných mužů a pojmout za ženušku svou dlouholetou přítelkyni. Přejeme mu všichni, aby svého rozhodnutí nikdy nelitoval a šťastné manželství naplněné porozuměním a vzájemnou láskou.......
****************************************************************

* 4.10. 3 naši členové se svými 4mi pejsky se zúčastnili zkoušek dle IPO/SchH-VPG v Městě Albrechticích. Pan rozhodčí MVDr. Vodička se sice snažil, ale přesto prohrál 0:9. Všichni zúčastnění své zkoušky splnili. K vyzdvižení určitě patří 98 bodů na stopě Kájova Irra a 100 bodů na obraně zúčastnivšího se bulteriéra. Naši členové splnili tyto zkoušky:
Renáta Libová - Falco - SchHa
Karel Sedláček - Irro Venušina sopka - IPO1
Renáta Libová - Ares Fitmin - IPO1
Gabriela Hajná - Jaga z Danaru - IPO3

* 28.9. Do odkazů jsou postupně přidávány stránky našich členů. Máte-li stránečky, šup sem s nimi..


* 27.9. Pořádali jsme zkoušky dle NZŘ. Zkoušky  byly rozloženy takto:2x ZZO, 2x ZM a 3x ZVV1. Kromě jedné ZM všichni zkoušku splnili. Z našich členů pak složili ZZO Iveta se Sunny a Libor s Aresem na výborně, Renča s Falcem na ZM nedokončili stopu a Kája s Irrem na velmi dobře ZVV1.


* 23.9. Na stránce Akce ZKO byla přidána nová rubrika - Akce ostatních ZKO v okolí...


* 14.9. Poslední kolo klubového trojboje je za námi. Každý chtěl dohnat bodíky a tak ani sychravé počasí nezabránilo tomu, aby se sešli členové v takovém počtu, že se ani všichni nemohli zúčastnit. Každý klub si vybral své koně a šlo se závodit. Něco se podařilo, něco ne a tady jsou celkové výsledky našeho klubového trojboje:

1. místo ZKO Otice - 1.911 b.
2. místo ZKO Město Albrechtice II - 1.642 b.
3. místo ZKO Krnov-Chomýž - 1.579 b.

Musím pro nezasvěcené dát k dobru to, že ZKO Otice pomohly výkony závodících, kteří všichni závodili dle zkoušky, kde mohli nasbírat každý 200b. kdežto my jsme měli v družstvu 2x ZZO a jednu stopu, ale hra je hra a boj to byl pěkný. Všechna tři kola se vydařila a všichni doufáme, že si to příští rok zopakujeme !!!!!!!!!

* 30.8. Kája s Irrem se zúčastnili závodu O štít města Uničova, kde jinde než v Uničově a umístili se na krásném druhém místě. Blahopřejeme !!!


* 16.8. Renča s Aresem Fitmin zvítězila v kategorii ZVV1 na Mistrovství BCCCZ ve výkonu 2008 s bodovým ziskem 96-97-87 a náskokem 22 bodů na druhého v pořadí. Můžu snad říct za všechny, že se nám i přes počasí mistrovství vydařilo a svědčí o tom i četné pochvalné zápisy v návštěvní knize mistrovství.

* 25.7. Je posekaná na louce tráva, tak přijďte v neděli na stopy, kdo si je chcete procvičit na seně...

* 12.7. Ve druhém kole klubového trojboje, které se tentokrát odehrávalo na domácí půdě Chomýžníků a které máme úspěšně za sebou, nás počasí trošičku pozlobilo. Sluníčko nám sice krásně svítilo, jenže větříček si dal pauzičku, kdoví možná byl někým podplacen, takže bylo docela dusno, no a některým pesanům se to odrazilo ve výsledcích, ale i tak byli všichni moc šikovní.
I tentokrát se půjčovaly kusy a to opět z Chomýže. Nakonec to ale Chomýžníci vytáhli na krásné první místo, na kterém jsou i v celkovém pořadí. No a uvidíme jak to dopadne po třetím kole, protože jak se říká, do třetice všeho dobrého, ale i zlého!!!!!
 

* 28.-29.6. Naši členové mají úspěch i na výstavách !!!
Z velké mezinárodní výstavy Intercanis přivezl náš člen Vašek plno ocenění.

"Zero" Azer Meg Bor - CAC, res.CACIB
"Fly" Fly Over the Moon Never Never Land - CAC - splnila podmínky pro udělení českého šampiona

!!! GRATULUJEME !!!

* 21.6. konala se veliká brigáda. Chlapi dělali novou střechu a děvčata jim byla k ruce a sekala trávu, natírala odkládačky apod. O přestávkách jsme baštili buchtičku a na závěr si opekli masíčko. Zkrátka pohoda jak má být. Fotografie si můžete prohlídnout na rajčeti.


* 17.6. byly v akcích doplněny zbývající termíny klubového trojboje a taky uveřejněn termín podzimních zkoušek v naší ZKO.


* 7.6. se v Ostravě-Šenově konal Memoriál Jana Beneše. Zúčastnili se Kája s Irrem, Karolína s Ergem a Terka s Dixi. Ergo si bohužel povel volno spletl s volnem absolutním a tak to pro ně bohužel znamenalo disk hned na začátku. Zato Kája to Irrovi nepokazil a tak si na závěr došli pro pohár za třetí místo. Podrobná fotodokumentace s příslušným komentářem je ve fotogalerii.


* 1.6. Na den dětí se hrstka Chomýžníků předvedla na dni oteřených dveří v krnovské Armádě spásy. Nejdříve předvedly holky Boža, Eva a Renča pod velením Káji Sedláčka základní poslušnost ve trojici. Potom předvedl samostatně Drahoš poslušnost dle IPO.
Než se Kája převléknul do figurantského, tak Renča s Falcem a Aresem zabavili diváky svými psímy kusy. Na obraně ukázali ovčáci, že to opravdu umí i v cizím prostředí a za rušivých podmínek. Bordelky se na obraně taky nenechali zahanbit a divákům ukázali, že i pes vypadající hrozivě na obraně se následně dokáže proměnit v mazlíka....
A jak jinak díky Gabce najdete fotečky ve fotogalerii.

* 17.5. Chomýžníci se zúčastnili závodu o pohár starosty Zlatých hor. Zúčastnili se Gabka s Jagou, Vašek s Fly, Renča s oběma bordelkama a Kája s Irrem. Protože se odhlásil na poslední chvíli pan Havránek, byla kategorie IPO1 zrušena a Renča s Falcem a Kája závodili s ostatními podle ZVV1. Až při nástupu jsme zjistili, že závod, na který jsme přijeli je včetně stop. Ihned po nástupu začalo mohutné shánění stopovacích šňůr a předmětů. Zde se ukázal jako správný kynolog Kája, když vytáhnul svou staletou kynologickou tašku a mezi vyhazováním plesnivých piškotů občas vytáhnul i nějaký předmět či stopovací šňůru.
Jako první na stopy odjely IPO3 a nikomu nepřidalo, když hned první dva stopu nedošli. Naštěstí to nebyl Jagyn případ. Jako první ze ZVV1 šel na stopu Falco a napsal dle očekávání 18 bodů. Ostatní již na konec stopy s většími či menšími problémy dorazili. Nutno říci, že stopy se prováděli na travním porostu místy nad kolena a za větru. I tak někteří jako Božka napsali 95b.
Na poslušnost jsme již nastupovali s větším klidem, neboť jsme čekali, že bude na závodě s největší pravděpodobností vyžadována. Z poslušnosti nutno vyzdvihnouti piruetky Fly při dosedání k noze, za což si vysloužila potlesk diváků a taky akrobatický výkon Falca, který při zpětném překonávání metrového skoku zkoušel vybalancovat rovnováhu na šířce vrchního prkna na příč. Nevím jestli to pochopíte, ale fotografická dokumentace bohužel neexistuje.
Na obranu nenastoupil od nás Ares. Jinak obranu všichni zvládli. Cen bylo hodně a byly opravdu krásné a hodnotné. Takže shrnuto a podtrženo:
- Gabka s Jagou se stali vítězi kategorie IPO3
- Karlovi Sedláčkovi patří druhé místo v kategorii ZVV1
- Božce patří třetí místo v kategorii ZVV1
- Aresova poslušnost s 97b. byla vyhodnocena jako nejlepší poslušnost závodu
- bez chomýžníků by museli akci zrušit, neboť by měli v ZVV1 pouze jednoho závodníka...

Fotogalerii k závodu naleznete zde na rajčeti

* 10.5. Tááák a první kolo klubového trojboje máme za sebou. Musím tedy za všechny pochválit Albrechtičáky, kteří neponechali nic náhodě a objednali nádherné počasí. Sluníčko svítilo, ale zároveň foukal mírný větřík, super.

Chomýžníci byli ve výrazné přesile a tak jsme těm "slabčákům" půjčili občas nějaký kus, aby závodil za ně. Velice podrobnou fotodokumentaci naleznete na rajčeti včetně výsledovek. Prozatím je Chomýž na průběžném druhém místě, ale ať se ostatní třesou na příští kolo!!!

Pořadí po prvním kole:
1.) 578b. ZKO Otice
2.) 555b. ZKO Krnov-Chomýž
3.) 543b. ZKO Město Albrechtice

* 6.5. v sekci Akce ZKO jsou podrobné údaje k první části klubového trojboje

* 3.-4.5. Gabča s Jagou se zúčastnili výběrové soutěže pro MČR a MS FCI 2008 podle IPO. Účast byla hojná, soutěžilo 35 psů. Nejlepší výkon byl za 289b. a poslední za 162b.
Gabča s Jagou si vylosovala poslušnost a obranu na sobotu a stopu na neděli. Jaga v poslušnosti nezklamala, nenapsala žádnou nulu a oproti minulému roku si bodově polepšila. Obrana začala taky dobře. Krásné revíry, vyštěkání a útěk taky dobře. Pouštěla bez problémů. Problém nastal při zákroku po zadním doprovodu, kdy Jaga neustála hlídání a chtěla si dojít pro Gabku zpátky. To ale bohužel znamenalo anulování celé obrany a diskvalifikaci. Stopu pak Gabka popsala jako procházku rozkvetlou zahradou, úseky byly čisté, jen kolečka na lomech a jeden předmět pomaleji zalehla. Celkově 167b. a 33. místo.
Fotogalerii k výběrovému závodu najdete na rajčeti.

* 3.5. ve fotogalerii je pár foteček Gabky z výběrového závodu na MČR IPO


* 1.5. ve fotogalerii opět přibylo pár foteček z prvomájového cvičáku. Fotograf takticky vynechal snímky z líbání pod třešní.... děkujeme


Obrazek

Náš člen Ervín Václavek se 19.4.2008 stal


MISTREM REPUBLIKY


stopařů mezi knírači.

!!! GRATULUJEME !!!

 
* 13.4. ve fotogalerii přibylo pár foteček ze sobotního cvičáku


* 6.4. ve fotogalerii přibylo pár foteček ze sobotního cvičáku

* 23.3. ve fotogalerii přibyly fotky z dnešního cvičáku


* 16.3. ve fotogalerii přibyly fotky z dnešního cvičáku a fotky z roku 2006

* 9.3. přidány informace o klubovém trojboji v sekci Akce ZKO

* 23.2.
se konal také Zimní závod v Oticích. A tady jsme měli zastoupení hned na obou stranách. Jak na straně rozhodčího - Karel Sedláček, tak na straně závodícího - Gabča s Jagou. Snažili se všichni, cena v podobě dovolené byla moc lákavá a nakonec z toho bylo páté místo.

Fotogalerie k závodu* 23.2. se členové ZKO zůčastnili Zimního závodu družstev v Uničově. Družstva byla dvoučlenná a složení našeho bylo Vašek+Zero a Renča+Falco. Závodili v kategorii ZVV1 a z 10 zúčastněných týmů skončili na šestém místě.

Fotogalerie k závodu


* 16.2. měla ZKO svého zástupce na Zimním obranářském závodu o pohár Města Albrechtice. Renča s Falcem se v kategorii ZVV1 umístila na druhém místě a také Falcova poslušnost byla ohodnocena jako nejlepší celého závodu.

V kategorii ZZO bojovala také Terka s Dixi, která k nám chodívá cvičit. Výsledek? Krásné osmé místo. Gratulujeme...

Fotogalerie k závodu